Tashi Bodjul Tibetan Terriers
  
  Naši tibetští teriéři - současní:  Pipsa - Muvík - Vilička - Džingi - Jominka,  in memoriam:  Aránek - Šeilinka - Cindy

  
Int.Ch. Chyla von Tanakura (Šeilinka)
fena, * 03.01.1987  + 12.05.2003, barva: černá, plavé a bílé znaky, chov. Bärbel Lüth, Německo

Naše Šeilinka …. Dá se k tomu ještě něco dodat? Vím určitě, že takového psa už určitě nikdy nepoznám. Šeila byla skutečná psí osobnost a navíc milá, poslušná, přítulná. Výstavy milovala a ještě ve veteránech ukazovala svůj elán. Její místo v naší smečce zůstane navždy prázdné. Naštěstí zde jsou její potomci Cindy, Džingi a Jominka, každý zdědil část její výjimečnosti. Možná i ve vaší rodině žije její potomek. Prosím pohlaďte ho za nás ….

Krátce po příchodu Aránka jsme se nakazili nebezpečnou nemocí zvanou "tibetský teriér" (důsledky této nákazy můžeme pozorovat v mnoha rodinách :-) a zatoužili po dalším tibeťánkovi. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli mít štěňátka, jsme se rozhodli pro fenku. Ovšem fenka neměla být příbuzná s Aránkem, a tak bylo dost problematické takové štěně najít. V Československu nebyl v těch letech (1985-87) žádný nepříbuzný vrh, velkým problémem byla příbuzenská plemenitba, která přinášela negativní důsledky. Proto jsme se obrátili do zahraničí. Bohužel bylo prakticky nemožné získat štěně ze Západu, a proto jedinou možností byla NDR, kde byl mnohem rozvinutější chov TT než u nás.

Výsledkem našeho snažení byla Šeilinka a byla to skutečně šťastná volba. Šeila neměla ve své době na výstavách konkurenci a také její potomci byli přínosem pro český chov TT. Máme doma její vnučku Cindy a pravnoučata Džingíska a Jominku.


Interchampion, Champion Československa, Polska, Maďarska
Klubový šampion, 3 x Klubový vítěz, 2 x Národní vítěz, Vítěz Slovenska, Vítěz Polska, 3 x Středoevropský vítěz
BIG, 3.BIS, 10 x CACIB, 19 x CAC, CACA, CWC, 9 x BOB
7 x Nejlepší veterán, Nejlepší veterán výstavy

Rodokmen Chyly            Fotografie Chyly            Potomci Chyly

Tashi Bodjul Tibetan Terriers, e-mail: webmaster