Tashi Bodjul Tibetan Terriers
  
  Naši tibetští teriéři - současní:  Pipsa - Muvík - Vilička - Džingi - Jominka,   in memoriam:  Aránek - Šeilinka - Cindy

  
Sitatara A-ti-mu-ver (Muvík)
pes, * 14.01.1994, barva: bílá a černá, chov. Antje Illing, Německo

V devadesátých letech se mezi chovateli začal rozmáhat zájem o TT z tzv. lamleh linie. Tato linie vychází důsledně z jedinců prokazatelně dovezených ze země původu. Lamlehové se trochu liší od TT ostatních linií jednak svojí "přírodnější" povahou (jsou více nedůvěřiví k cizím lidem), lehčí stavbou těla a různobarevnějším osrstěním. Vzhledem k tomu, že se v této linii často  vyskytující slabší kostry, menší hlavy a problémy s kvalitou srsti, jsem se rozhodla chovat pouze kombinace jednotlivých linií, nikdy "čisté" lamleh. Naopak kombinace ostatních linií s lamlehy dosahuje výborné kvality.

Muvi je tzv. americký lamleh, všichni jeho prarodiče a i otec pocházejí z USA, přestože on sám se narodil v Berlíně a jeho matka v Holandsku. Jeho povaha je pravá lamlehovská, je víc než temperamentní, v deseti letech stále velmi hravý a k domácím lidem velice přítulný, ovšem k cizím krajně rezervovaný.


dysplasie kyčelních kloubů - A/A, PRA, LL - negativní

Rodokmen                          Fotografie

Tashi Bodjul Tibetan Terriers, e-mail: webmaster