Tashi Bodjul Tibetan Terriers

  
Vrh "J"

S radostí oznamujeme všem příznivcům tibetských teriérů, že 8.10.2002 se narodil třetí (a bohužel také poslední) vrh naší báječné Viličky. Otcem vrhu je německý Multi Champion Tschal-pa von Nama-schu. Krytí se uskutečnilo i přes značná úskalí, protože Vilička s neomylnou zákonitostí schválnosti začala hárat právě v době, kdy byl Tschal-pa spolu se svou rodinou na dovolené na francouzském ostrově Oleron, od nás vzdáleném pouhých 1600 km. Ale díky vydatné pomoci mně podobných "bláznů" do tibeťanů nakonec vše dobře dopadlo.

Narodilo se sedm krásných štěňátek, pět pejsků (tři sobolí, jeden trikolor a jeden černý s bílými znaky) a dvě fenky (černé).

Prohlédněte si jejich první fotografiev jednom týdnu,  ve 14 dnech,  ve čtyřech týdnech,
první vycházka po zahradě  a v necelých šesti týdnech. Další fotografie štěňátek najdete ve fotogalerii.

Rodokmen vrhu

Štěňátka se už rozešla do svých nových domovů. Trikolorní pejsek Jo-khang (Jogýnek) má spoustu krásných sněhobílých kamarádů v chovatelské stanici Enigmatic-Vittoria manželů Němcových. Jominka tak připomíná svou maminku, že po dlouhém váhání padlo rozhodnutí, že zůstane u nás.

Otec:

Interšampion, Vice-World Champion 2001, Vice-European Champion 1999
Šampion Německa (VDH), Šampion Německa (CTA), Junior šampion Německa
Šampion Švédska a Lucemburska, Winner Amsterodam, Österr. Bundessieger

Tschal-pa von Nama-schu, nar. 15.07.1996

Tschal-pa pochází z chovu paní Anke Peine z Německa, jejíž chovatelská stanice "von Nama-schu" je velmi známou mezi chovateli tibetských teriérů po celém světě. Jeho majitelkou je paní Kathrin Heiler, chov.stanice "Tschal-pa's".

Tschal-pa je nejen krásný pes, ale má nesmírně milou povahu. Také jeho potomci jsou výstavně úspěšní, jeho syn Tschal-pa's Am-chou Dawa je světový vítěz mladých Milán 2000 a Světový vítěz Dortmund 2003.

Tschal-pa je PRA, LL negativní, bez známek dysplasie kyčelních kloubů - HD-A.

Navštivte domovské stránky chovatelské stanice Tschal-pa's.

Matka:

Šampion šampionů ČR 1999, Interšampion, Šampion ČR, Rakouska, Slovenska, Polska, Klubový šampion
21 x CACIB, 24 x BOB, 2 x BIS, BIG, 2 x 3.BIG, Klubový vítěz 1997, 1999, 2000, 2001, Vítěz roku 1997, 1999, 2000
Nejúspěšnější tibetský teriér desetiletí 1990 - 2000

Amox Sissybar (Vilička), nar. 26.12.1994

Vilička pochází z Finska,  chovatelka Jaana Myötyri-Ulmanen. Vilička má také velice milou povahu a její výstavní úspěchy vypovídají i o jejím exteriéru.

Její otec Šampion Finska Karamain La Fontaine (Ch.FIN, Ch.S Karamain Ramain-Dali-Pa x Ch.FIN Cara Nor Ponya Gyalo du Kyil-Khor).

Její matka je Šampionka Finska a Estonska Amox Delicious Shag (Ch.FIN Karamain Pan American x Ch.FIN, Winner 89 Karamain Mata Hari).

Vilička je také PRA, LL negativní, bez známek dysplasie kyčelních kloubů - HD-A.

Další informace o Viličce

Tashi Bodjul Tibetan Terriers, e-mail: webmaster