Tashi Bodjul Tibetan Terriers
  
  Naši tibetští teriéři - současní:  Pipsa - Muvík - Vilička - Džingi - Jominka,   in memoriam:  Aránek - Šeilinka - Cindy

   
Amox Barter Girl (Pipsa)
fena, * 25.12.1991, barva: černá, bílé znaky, chov. Jaana Myötyri-Ulmanen, Finsko

Pipsulka k nám přiletěla z Finska a moje první shledání s ní je nezapomenutelné. Jakmile mi finská přítelkyně předala na ruzyňském letišti přepravku a já ji otevřela, vyřítila se z ní na mě černá chlupatá kulička - čtyřměsíční Pipsulka - a vrhla se mi kolem krku, oběma pacičkami mě pevně sevřela a začala mě nadšeně olizovat. Podobným temperamentním projevem od té doby šokovala nejednu návštěvu. Ve Finsku jí říkali Pipsaä, ale protože netuším, jak to správně vyslovit, jméno jsme jednoduše zkrátili na Pipsa. A každý, kdo ji zná, říká, že k ní jméno Pipsa skutečně sedí a nemohla by se jmenovat jinak.

Pipsulka vzhledem k luxaci kyčelních kloubů nemohla být uchovněna, ale nemáme ji proto méně rádi. Pipsa se každému člověku, který se s ní setkal, nesmazatelně vtiskla do paměti svojí přátelskou povahou a nezdolným temperamentem. Navzdory svému zdravotnímu handicapu je stále veselá a v pohybu.

Rodokmen Pipsy                   Fotografie Pipsy

Tashi Bodjul Tibetan Terriers, e-mail: webmaster